طراحی سایت مناسب برای سئو

با توجه به اینکه عمده بازدید و ترافیک وب سایت ها از موتورهای جستجو نظیرگوگل ناشی می شود انجام عملیات سئو (SEO) الویت اول برای آنلاین مارکتینگ (بازار یابی آنلاین) محسوب می گردد.برای اینکه یک وب سایت در صفحات اولیه جستجو ظاهر شود و بیشترین ترافیک را به خود جذب کند لازم است که تمام عناصر وب سایت بهینه سازی شوند.
بسیاری از صاحبان وب سایت ها و طراحان سایت برای انجام سئو، تمام تمرکز خود را روی نوشتن مقالات و قراردادن کلمات کلیدی در متن قرار میدهند.چیزی که بسیاری افراد به آن توجه نمی کنند نکات مربوط به طراحی سایت و تاثیر بالقوه آنها بر سرعت بخشیدن به سئو وب سایت است.در صورت طراحی وب سایت به روش اصولی و رعایت نکات فنی، فرایند سئو و بهینه سازی نیز با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

عناصر مربوط HTML و  CSS
یکی از دلایل اینکه بسیاری از وب سایت ها بسیار عالی و جذاب هستند اما روند سئو آنها با مشکل مواجه است این است که عناصر طراحی همیشه برای سئو مناسب نیستند.البته شما می توانید در طراحی وب سایت خود از آیکون های رنگی زیبا ، جلوه های متحرک ، عکس و ویدئو استفاده کنید تا یک وب سایت فوق العاده زیبا و مجذوب کننده خلق کنید اما همه اینها چه فایده ای دارد اگر سایت شما در زمینه سئو پیشرفتی نکند و بازدیدهای زیادی را از دست بدهد.امروزه پیشرفت های زیادی در زبان های برنامه نویسی HTML و CSS که زبان های اصلی در طراحی سایت هستند بوجود آمده.در حال حاضر امکان ایجاد جلوه های متحرک تنها با استفاده از HTML۵ و CSS۳ امکان پذیر است.میتوان بسیاری از عناصر مربوط به ظاهر و زیبایی سایت را با استفاده از کد های HTML۵ و CSS۳ ایجاد کرد و این موضوع تنها به ایجاد فضاهای خالی یا عناصر ساده مربوط نمی شود.در حال حاضر CSS۳ از المنت های ظاهری زیادی مانند سایه ها ، ایجاد شیب های رنگی و عناصر شفاف (transparent elements) پشتیبانی می کند.بنابراین استفاده از ترکیب کدهای HTML و CSS برای ایجاد جلوه های گرافیکی روش مناسب تری است مخصوصا که این کار تاثیر بسیار مثبتی روی فرایند سئو وب سایت خواهد گذاشت چراکه خزنده های (crawlers) موتورهای جستجو که وظیفه بررسی و آنالیز وب سایت ها را دارند راحت تر و موثرتر میتوانند به شناسایی و آنالیز محتوای سایت بپردازند.

عکس ها و ویدئوها

یکی از مشکلات رایجی که در وب سایت های بسیار خوب نیز دیده می شود عدم انجام بهینه سازی روی عکس ها و ویدئوهای وب سایت است.این مسئله یکی از مشکلات ناراحت کننده در سئو وب سایت محسوب می شود مخصوصا اگر بدانید که این عناصر بسیار راحت قابل بهینه شدن هستند.دانستن این نکته مهم است که خزنده های موتورهای جستجو قادر به درک محتوای عکس ها و ویدئوها نیستند وتنها چیزی که این خزنده ها میتوانند از آن استفاده کنند متن و نوشته است.بنابراین موتورهای جستجو برای ثبت عکس و فیلم های سایت نیاز به توضیحات و برچسب در مورد آنها دارند.تنها کاری که باید بکنید این است که به عکس ها و ویدئوهای وب سایت خود تگ (برچسب) های مناسب بزنید و توضیحات کافی دهید تا از این طریق به پیشرفت فرایند سئو وب سایت خود کمک زیادی کرده باشید.
ضمنا از آنجایی سریع لود شدن وب سایت یکی از فاکتورهای موثر در سئو است.لازم است بهینه سازی عکس و فیلم های سایت، شامل حجم و مقدار فضای اشغالی آنها نیز بشود.

تمرکز روی کاربرپسند بودن طراحی وب سایت

نکته آخر و البته بسیار مهم این است هرگز از بهینه سازی تجربه کاربری (User Experience) هنگام استفاده کاربر از وب سایت بخصوص بوسیله موبایل غافل نشوید.طبق آپدیت های جدید و تجربه چندین ساله تیم سئو وب سایت شرکت آوینا پرداز، موتورهای جستجو به کاربرپسند بودن وب سایت بسیار بیشتر از گذشته توجه میکنند.زمان لود شدن وب سایت ، در کنار آمارهای سایت مانند درصد بانس ریت (Bounce Rate) و زمان متوسطی که افراد در وب سایت سپری میکنند از جمله مواردی است که در طراحی وب سایت کاربر پسند باید در نظر گرفته شود و میزان جذاب بود صفحه های طراحی شده برای کاربر را تعیین میکنند.
با درنظر گرفتن نکات گفته شده در این مقاله هنگام طراحی سایت به سرعت متوجه تاثیر بسیار خوب آن بر فرآیند سئو و بهینه سازی خواهید شد.باید بدانید تنها داشتن مقالات یا متن زیاد در سایت مهم نیست بلکه طراحی و عناصری که این متن و محتوا را انتقال میدهند نیز تاثیر زیادی در ارتقا جایگاه و رتبه وب سایت دارد.

نورو وب

نورو وب با تکیه بر تجربه ومهارت تیم سئو و بهینه سازی در کنار دانش فنی بالای تیم طراحی سایت خود به شما این اطمینان را میدهد تا از بروز ترین ابزار و تکنولوژی ها در جهت بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجو استفاده می نماید.

برای پیشرفت آماده اید؟

آماده ارائه خدمات مشاوره ای و پاسخگویی به پرسش های شما هستند
نورو وب با پشتوانه تیم جوان، متخصص و خلاق خود آماده کمک به شما و کسب و کار اینترنتی شما می باشد، ما با مسیر موفقیت و رسیدن به جایگاه برتر آشنا هستیم و تا بحال کسب و کار های زیادی را در این مسیر همراهی کرده ایم
برای ورود به فضای نوین کسب و کار های اینترنتی بهترین راهکار ها را برای شما تدارک دیده ایم

سوالات متداول

بله، تمامی خدمات نورو وب در زمینه طراحی وب سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی و پیاده سازی پرتال های سازمانی برای موتورهای جستجو که مهمترین آنها گوگل می باشد سئو و بهینه سازی شده است. این موضوع را می توانید از مشتریان ما سوال کنید.
خیر در نورو وب نصف هزینه طراحی سایت در زمان راه اندازی دریافت می شود و مابقی آن در زمان تحویل سایت اخذ می گردد. به این دلیل که هر دو طرف برای سفارش و انجام طراحی سایت بر سر قول و قرار خود بمانند.
طراحی وب سایت و سئو سایت (بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو) دو مفهموم مجزا از هم می باشند. برای راه اندازی کسب و کار آنلاین و ارائه خدمات اینترنتی می بایست در قدم اول برای خود توسط توسعه دهندگان وب، درخواست طراحی سایت دهید و زمانی که وب سایت داشتید می توانید برای اینکه بیشتر در موتورهای جستجو دیده شوید و مشتریان زیادی را جذب خود نمائید از تکنیک سئو توسط توسعه دهنگان وب کمک بگیرید . هر دوی اینها برای انجام یک طراحی سایت موفق به هم تنیده شده اند و برای رسیدن به موفقیت یک وب سایت، واقعاً باید همزیستی کاملی بین این دو انجام شود. در این میان تیم طراحی سایت و سئو وب سایت وب کو وب توانسته هر دو نیاز مشتریان خود را در قالب پکیج ها کاملا اختصاصی و آماده بصورت چند زبانه برآورده نماید، جهت سفارش و اطلاعات بیشتر می توانید از قسمت تماس با ما، استفاده نمائید.
اگر می خواهید بازار هدفتان را گسترده کنید، و یا می خواهید از خیل عظیم مشتریان بالقوه ای که در فضای وب به دنبال محصولات یا خدمات شما می گردند کمال بهره را ببرید، بهترین راه برای این کار داشتن یک وب سایت خوب و قرار دادن اطلاعات درست و به شیوه ی درست در وب سایت تان می باشد.
قطعا بله، نورو وب در هر صورت در زمینه کلیه خدماتی که ارائه می کند، به شما مشاوره می دهد یا فایلهایی برای آموزش برای شما ارسال می کند. شما می توانید از طریق قسمت استعلام قیمت با انواع مشاوره هایی که در شرکت نورو وب ارائه می شود، آشنا شوید.
در گذشته برای بهتر دیده شدن توسط افراد، مردم از سر درهای بزرگتر، زیباتر، استفاده از جارچی ها و بسیاری ابزار تبلیغاتی دیگر استفاده می کردند، با آمدن اینترنت کلیه این روشها نیز به روشهای مشابهی در فضای مجازی تبدیل شدند، اما با ازدیاد وب سایتها و استفاده زیاد مردم از موتورهای جستجو و نقش مهم نتایج موتورهای جستجویی از جمله گوگل در زندگی مردم و اهمیت زیاد پیدا شدن در صفحات اول موتورهای جستجو، سئو و مفهوم بهینه سازی موتورهای جستجو یا بهینه سازی وب سایتها اهمیت زیادی پیدا کرد. خدمات سئو به کلیه خدماتی گفته می شود که موجب می شود سئو وب سایت شما بهبود یابد.
نظر خود را بیان کنید