advertise

بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

ایمیل یک ابزار ارتباطی است که از ابتدای ظهور اینترنت
مطرح شد و تاکنون توانسته جایگاه خود را در بین ما
حفظ نماید. اکثر مردم ایمیل های خود را به طور مداوم
چک می‌کنند. پس کافیست ایمیل شما بتواند توجه آنها
را جلب نماید.

روش های تبلیغات اینترنتی

بدون شک تبلیغات اینترنتی روش های متمایز و گوناگونی دارد که استفاده از هرکدام می تواند نتایج منحصر به فرد خود را به همراه داشته باشد. اگر به دنبال اعتبار بخشیدن به کسب و کار خود هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از تبلیغات اینترنتی می باشد. باید دقت داشته باشید که متناسب با هدف و کسب و کار خود از روش درستی استفاده نمایید.

تبلیغات نیتیو (NATIVE) یا همسان

اگر شما قصد دارید که از بنر یا پوستر برای تبلیغات تجارت خود استفاده نمایید این روش اصلا مناسب نیست. همسان یا نیتیو یکی از بهترین روش های تبلیغات است و به همین دلیل کارایی بالایی دارد. در تبلیغات همسان از باز شدن ناخواسته تبلیغات خبری نیست و به جای آن سعی شده با ارائه راه حل مشکل کاربر، مخاطب را جذب کند. ابزارهای متفاوتی برای استفاده از این روش وجود داره ولی متداوم ترین روش استفاده از وبلاگ است.

بازاریابی موتور جستجو یا SEM

برای استفاده از این روش به نام عنوان و یک توضیح نیاز دارید. به طور معمول در این روش هزینه به صورت CPC پرداخت می شود به این معنی که هزینه به ازای هر کلیک محاسبه می شود. روش کار این تبلیغات به این صورت است که وقتی در موتور جستجو عبارتی مشابه با تبلیغ شما سرچ می شود، تبلیغات نمایش داده شده و می توان کار شما رو معرفی کند. یکی از نمونه ابزار استفاده از این روش گوگل ادز می باشد.

تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی یا به اصطلاح بنری یکی از رایج ترین روش های تبلیغات اینترنتی محسوب می شود. آژانس های تبلیغاتی زیادی وجود دارد که شما می توان با ثبت نام در این سایت ها و آپلود بنر خود بازاریابی خود را شروع نمایید. در مورد هزینه آن نیز دو روش CPC به صورت کلیکی و یا CPM یعنی به ازای هر هزار نمایش محاسبه می شود. قابل ذکر است اثر بخشی این روش پایین تر از روش های دیگر است.

تبلیغات موبایل

امروزه با افزایش استفاده از تلفن همراه برای سرچ در گوگل به شما پیشنهاد می دهیم تمام پلتفرم های مربوط به تبلیغات اینترنتی خود را برای تلفن همراه نیز تطبیق دهید. استفاده از طراحی ریسپانسیو به اثر بخشی تبلیغات موبایل می تواند موثر باشد. با استفاده از تبلیغات موبایل نه تنها دسترسی کاربران را بهبود داده می شود بلکه SEO سایت شما نیز بهبود پیدا می کند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

اثر تبلیغات شبکه های اجتماعی در دنیای امروزه که اپلیکشن های مجازی نقش اساسی در زندگی ما پیداکرده اند غیرقابل انکار است. از مهمترین فضاهای مجازی می توان به فیسبوک، توییتر و تبلیغات لینکدین اشاره کرد ولی از تبلیغات در اینستاگرام نباید قافل شد زیرا تاثیر بسزایی در معرفی برند شما به مخاطبان دارد. 

تبلیغات ریمارکتینگ

این روش نه تنها برای بازاریابی و تبلیغات مناسب است بلکه برای برند سازی هم کاربردی است زیرا تبلیغات را برای مشتریانی ارسال می کند که قبلا حداقل یکبار از تبلیغ شما دیدن کرده اند. بنابراین برند شما چندین بار برای اشخاص خاص ارسال می شود و بنرد شما را معرفی می کند. استفاده از این روش هیچ هزینه اضافی ندارد و به صورت CPC به ازای هر کلیک است.

ایمیل مارکتینگ

قدیمی ترین روش استفاده از تبلیغات اینترنتی ایمیل مارکتینگ می باشد. در حال حاضر تبلیغات آنلاین پیشرفت کرده و با توجه به این موضوع سرویس ایمیل مارکتینگ نیز خودکارسازی شده است. این روش برای ایجاد وفاداری بیشتر در مشتریان فعلی شما مناسب است و توضیه می شود برای جذب مشتری جدید از دیگر روش های استفاده نمایید.

دیجیتال ساینیج

این روش با اینکه زیاد مطرح و شناخته شده نیست ولی در سال های آتی و نه چندان دور به شکل فراگیر و همگانی خواهد شد. در واقع این روش شکل توسعه یافته روش سنتی بیلبورد است. اثر بخشی این روش بستگی به خلاقیت و ارائه محتوا برای مخاطبان دارد.

تبلیغات ویدیوئی

محتوای ویدیوئی یک منبع سرگرم کننده برای مخاطبان محسوب می شود و استفاده از آن در تبلیغات یک ایده فوق العاده خواهد بود. یکی از بزرگترین پایگاه های ویدیوئی یوتیوب است که امکان پخش تبلیغات در ابتدای فیلم های خود را ایجاد کرده است. همچنین شما می توانید برای بهبود SEO خود کانال مخصوص به برندتان را در یوتیوب ایجاد کنید.

تبلیغات اپلیکشنی

در سال های اخیر با توجه به رشد چشم گیر کاربران تلفن همراه، صاحبان اپلیکشن برای افزایش درآمد تصمیم به درج آگهی در اپلیکیشن های خود نموده اند.

تبلیغات نصب اپلیکیشن

بهترین روش های برای افزایش نصب اپلیکیشن، تبلیغات در گوگل پلی و تبلیغات در آپ استور هستند.

امروزه حضور فعال در فناوری و اینترنت یک ضرورت است و با این روش ها دستیابی به مشتریان جدید و بهبود سرانه فروش تسهیل می شود.