advertise

دریافت نماد اعتماد الکترونیک

یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد. در ایران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. آن دسته از مشتریان نورووب که اقدام به خرید سایت نمونده اند و درخواست دریافت نماد اعتماد الکترونیک را دارند میتوانند در از طریق فرم "اشخاص حقیقی و یا اشخاص حقوقی" (که در همین صفحه تعریف شده است) اقدام به ثبت اطلاعات خود کرده، تا از طریق تیم نورووب جهت دریافت نماد اعتماد الکترونیک اقدام گردد.


تعریف اشخاص حقیقی و حقوقی

اشخاص حقیقی: شخص حقیقی به هر یک از افراد انسانی اطلاق میشود که دارای حقوق و مسئولیت های مشخص در جامعه می باشد.
اشخاص حقوقی: به یک نهاد، موسسه، شرکت یا سازمان اطلاق میشود که برای آن نیز حقوق و مسئولیت قانونی لحاظ گردیده است.

اهمیت دریافت نماد اعتماد الکترونیک

یکی از عوامل مهم توسعه تـجارت الکترونیکی، ایـجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می بـاشد.با توجه به بررسی های انجام گرفته، مهمترین عوامـل مراجعه و اعتماد خـریداران به کسب و کار های ایـنترنتی به شرح ذیل می باشند:
- شناسایی مالک کسب و کار و امکان مراجعه در صورت بروز اشکال.
- کامل و صحیح بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده.
- گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش.
- واضح بودن روند برگرداندن کالا و بازپس گیری پول.
- محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران.
- تایید امنیت سایت توسط یک موسسه و مرکز ملی اعتماد.

سوالات متداول

نشانه‌ای است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می‌گردد؛ این نماد پس از بررسی درگاه‌ (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت دو سال صادر می‌گردد.
درصورتی که مدارک مورد نیاز بصورت دقیق و کامل ارسال شده باشد و همکاری لازم را با تیم نورووب داشته باشید حداقل ۲۴ ساعت زمان جهت انجام این پروسه لازم است.
در حال حاضر نماد اعتماد اعتبار دو ساله دارد.
سطح اعتماد و کیفیت عملکرد و‌ب‌سایت را نشان می‌دهد. تعداد ستاره‌های بالاتر، نشان‌دهنده سطح بالاتر اعتماد و کیفیت بهتر عملکرد و‌ب‌سایت است.
در صورت احراز شرایط دریافت نماد اعتماد و اخذ این مجوز، اقلام اطلاعاتی زیر به صورت عمومی در پروفایل شما در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد: نام کسب و کار، آدرس وب‌سایت، وضعیت اعتبار نماد اعطا شده، سوابق عملکرد کسب و کار، تاریخ اعطا، ساعت پاسخگویی کسب و کار، خدمات و مجوزهای کسب و کار، نام صاحب امتیاز، آدرس کسب و کار، تلفن ثابت و پست الکترونیکی.