برای مشاوره رایگان تماس بگیرید ۰۹۱۰۹۸۶۹۵۹۸
استعلام قیمت

سئو برای صاحبان مشاغل

سئو، تنها سلاح شما برای جنگ در جنگل گوگل

بیائیم در مورد سئو صحبت کنیم. اندکی صبر کنید تا با هم پیش برویم برای دریافتن آنچه که سئو نامیده می شود. انتخاب، برگزیدن، پسندیده شدن. این است زندگی و جنگ در سراسر زیستن. زندگی انسان ها بی مانند به زیستن در جنگل های آفریقا نمی باشد. چه بسا که انسان صرفا حیوانی ست ناطق و البته فکور و دوراندیش. در هر امری می بایست در فکر بود چگونه می توان به بقا دست یافت و راهی را برگزید تا با صرف کمترین هزینه بیشترین سود را به چنگ آورد. در تصویر چه می بینید؟ قسمتی از یک جنگل. کاملا درست است. چه تعداد درخت را در کادر می بینید؟ حدود بیست درخت. کاملا درست است. این درختان شانس این را داشته اند که در قاب عکاس قرار گیرند و از بین هزاران هزار درخت و گیاهِ دیگر جلوی چشمان شما خودنمایی کنند. تکلیف دیگر درختان چیست؟ آنهایی که دیده نمی شوند چه سرنوشتی دارند؟


فرض بگیرید اگر در کل دنیا فقط می توان همین یک عکس را برای شناساندن جنگل به همگان معرفی کرد بی شک می بایست پذیرفت که دیگر درختان کاملا بی نصیب خواهند ماند و تا ابد دیده نخواهند شد. البته این مثال، دور از ذهن است، ولیکن نه در مثال، مناقشه است و نه هیچ چیز، محال! در بازار و تمامی کسب و کارها اگر بخواهیم می توانیم همین مثال قاب عکس از درختان جنگل را سرلوحه قرار دهیم. هر فردی که در بازار و یا در یک پاساژ بتواند مغازه ای بزرگ و با تزئینات عالی را در بهترین مکان بازار و پاساژ مربوطه از آن خود کند مسلما می تواند امیدوار باشد که مشتریان زیادی را به داخل مغازه اش بکشاند. در دنیای وب نیز دقیقا همین منوال و روال و مسیر وجود دارد. در دنیای وب بیشمار وبسایت های مختلف وجود دارند که بر روی موضوعاتی مشترک کار می کنند و هر کدام تلاش دارند تا از رقبای شان پیشی گیرند. گوگل اما، بی رحم است به تعبیر بسیاری از صاحبان کسب و کار! گوگل دقیقا به سان همان عکاس عمل می کند که از میان

هزاران هزار درخت تنومند و دیرپا، صرفا بیست اصله را در قاب چشمان ما ثبت کرده بود. با این تفاوت که گوگل اندکی پیشی گرفته و تنها ده عدد از سایت هایی با موضوعات یکسان را برگزیده و به کاربران اینترنت نشان می دهد. گوگل بی رحم است و کاربر بی رحم تر! آمار ها نشان می دهند کاربران کمتر از هشت ثانیه زمان می گذارند تا سایت مورد نظر شان را بیابند و انتخاب شان را انجام دهند. پس نه تنها می بایست در فکر صفحه اول بود بلکه لاجرم راهی نخواهد بود به جز رسیده به لینک های اول تا سوم در صفحه ی مذکور. جنگ در دنیای وب چنین است و برای بقاء می بایست شناخته شد و دیده شد و برگزیده شد از سمت تمامی کاربران. احتمال زیاد می توانید این صحبت ها را بحث سئو ارتباط دهید. آری، سئو به زبان ساده به کلیه ی فعالیت هایی اطلاق می گردد که قصد و هدف ش قرار دادن تصویر درخت برگزیده در قاب گوگل است. همین! چرا که دیده شدن سبب انتخاب گردیدن است در دنیای ذهنی هر انسان.

تمامی کاربران دنیای وب با نیاز های بسیار متفاوت به موتور های جستجو (Google, Bing, …) رجوع می کنند و هر آنچه نیاز دارند را با عبارت ها و کلماتی که به ذهن شان خطور می کند بیان می دارند. سپس هر آنچه که از نتایج جستجو و سرچ، گوگل حاصل می آید عاملی ست برای انتخاب شدن از طرف کاربر وب. طبیعی ست مدیریت و صاحب هر سایت در اینترنت با هر موضوعیتی که سایت خویش را راه اندازی کرده است می خواهد در صفحه اول و لینک های ابتدایی گوگل قرار گیرد. کلیک کردن و ورود کاربر به هر سایت

می تواند سرنوشت سایت را تغییر دهد. تمامی این ها را گفتیم تا به موضوع سئو برسیم. در مبحث سئو یکسری واژه های تخصصی وجود دارد که دانستن آن ها لازمه ی پیشرفت در دنیای کسب و کار اینترنتی ست. پس با دانستن این مهم ما می خواهیم با زبانی بسیار ساده و دور از غُلو گویی ها و استفاده از واژه های پر طَمطَراق، این مبحث را برای شما کاربران گرامی سایت نورووب بیان کنیم. در این مقاله با این موضوعات آشنا خواهید شد:


_ سئو چیست؟
_ انواع سئو
• سئوی کلاه سفید (White-Hat Seo)
• سئوی کلاه سیاه (Black hat seo)
• سئوی کلاه خاکستری (Gray Hat SEO)
• سئوی داخلی (On Page Seo)
• سئوی خارجی (Off-page Seo)
_ مفهوم و کاربرد Title Tag ،Meta Descriptions ،Meta Tag
_ کیفیت ترافیک، کمیت و حجم ترافیک، نتایج طبیعی یا ارگانیک گوگل

سئو چیست؟

سئو در واقع یک معیار و یک شاخص است که محتوای درون یک سایت را به موتورهای جستجو می شناساند. بدهی ست که هر چه محتوای موجود در یک سایت از قوانین سئو پیروی کرده و هر چه بیشتر استانداردهایش را رعایت کرده باشد، بهتر م مناسب تر توسط موتور های جستجو شناسایی می شود. این کار سبب می شود تا یک سایت معتبر تر شناخته شود و به هنگام جستجوی کاربران، رتبه های بهتر و بالاتری نصیب سایت گردد. پس می توان اینگونه بیان کرد تمام

محتویات متنی و تصویری که یک سایت را تشکیل می دهند می بایست این استانداردها را به خوبی رعایت نمایند و به قول معروف "بهینه" باشند تا در نتایج جستجو برای کاربران به راحتی نشان داده شوند. بهتر است بدانید که اساس کار تمامی موتور های این است که در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج را به کاربران نشان دهند. برای این کار، موتور های جستجو به وسیله ربات ها یا خزنده های خود وارد سایت ها می شوند و محتویات آن ها را بررسی کرده و بر اساس

محتویات متنی اینکه چه میزان به قوانین سئو پایبند بوده اند یا خیر و یا اینکه مطالب درون سایت تا چه حد کاربردی و مناسب می باشند، نمره ای را به سایت ها داده تا بتواند در مراحل بعدی نیز مجددا مفید یا غیر مفید بودن سایت را در حافظه ی خود بسپارد. همین امر سبب می شود تا به هنگام جستجوی کاربران برای رسیدن به یک موضوع، رتبه های بالایی برای یک سایت در نظر گرفته شود و با بالعکس، رتبه های نازلی را به خود اختصاص دهد و از دسترس کاربران خارج گردد.

انواع سئو

سئو دارای گونه های مختلفی ست که هر کدام دارای محاسن و معایبی می باشد. در این قسمت از مقاله تلاش داریم تا انواع سئو را به شما عزیزان معرفی کنیم تا تفاوت خدمت رسانی شرکت های طراحی سایت را به خوبی درک کنید و علت تفاوت قیمت در خدمات دهیِ این شرکت ها را دریابید.


سئوی کلاه سفید (White-Hat Seo)
بی دغدغه ترین و مطمن ترین روش سئو که می تواند آینده ای روشن را برای سایت شما رقم بزند سئوی کلاه سفید (White-Hat Seo) می باشد. این سئو به زبان ساده شامل یکسری اعمال و روش های تخصصی ست که توسط سئوکاران در نظر گرفته می شود که تماما مورد تأیید گوگل است و بی هیچ نگرانی از پنالتی شدن (مجرم شناخته شدن) توسط گوگل به آرامی و طی زمانی مشخص سایت شما در نتایج جستجوی گوگل رتبه های بالایی را به خود اختصاص می دهد. در روش سئو کلاه سفید همه ی اصول، قوانین، و تکنیک های مورد تأیید گوگل به کار گرفته می شود تا اعتبار سایت شما نزد گوگل بالا و بالاتر رود. پیشنهاد ما در شرکت طراحی سایت نورووب استفاده از این نوع سئو می باشد.

سئوی کلاه سیاه (Black hat seo)
این نوع سئو که در بین سئوکاران به سئوی کلاه سیاه (Black hat seo) شناخته می شود شمال تکنیک هایی می گردد که با استانداردهای گوگل در تضاد مستقیم است. همانطور که از اسم این نوع سئو نیز مشخص است سئو کلاه سیاه یکسری اعمالی را انجام می دهد که بتواند موتورهای جستجوی بسیار هوشمند را فریب دهد و سایت شما را دارای جایگاه های بالا کند. با وجود پیشرفته شدن موتورهای جستجو این روش شاید در کوتاه مدت بتواند نتایج خوبی را برای سایت شما رقم بزند ولیکن در دراز مدت جریمه هایی را در پی خواهد داشت که در پاره ای موارد بسیار بسیار جبران ناپذیر است و سایت را پنالتی کرده و رده های نزولیِ غیر قابل تصوری را به ارمغان خواهد آورد.

سئوی کلاه خاکستری (Gray Hat SEO)
شاید در نگاه اول اینگونه به نظر برسد که سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) نوعی سئو مابینِ سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است. ولی ابدا اینطور نیست. سئو کلاه خاکستری شباهت بسیار زیادی به سئو کلاه سیاه دارد و شامل همان تکنیک های متضاد با قوانین گوگل است که چنانچه به درستی از آن ها بهره گیری شود می توان انتظار داشت که رتبه های بالای گوگل از آنِ سایت شما شود. ولی مطمئن باشید سایت شما دائما در خطر جریمه شدن می باشد و هر ثانیه ممکن است که گوگل جریمه های مشابه سئو کلاه سیاه را برای سایت تان لحاظ کند. کاملا آگاه باشید که دچار اینگونه مسائل نشوید و تلاش کنید تا سایت خود را به شرکتی بسپارید که از سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری پرهیز می کند.

سئوی داخلی (On Page Seo)
این نوع سئو شامل تمامی فعالیت ها و انجام امور تخصصی به هنگام کدنویسی و همچنین محتوا گذاری سایت شما می شود. مجموع این فعالیت ها که برای بالا بردن رتبه سایت شما در گوگل است به سئوی داخلی (On Page Seo) معروف شده است. سئو داخلی دارای یکسری نکات کلیدی است که می بایست به خوبی رعایت شود. این نکات عبارتند از:
• بهره گیری بهینه از انواع کلمات کلیدی
• سرعت بالا آمدن سایت
• به روز بودن مطالب و محتوای موجود در سایت
• بهره گیری بهینه از انواع متا تگ (Meta Tag) ها
• بهینه سازی مطالب ویدئویی سایت
• بهره بردن از انواع تگ عنوان (Title Tag)
• عدم متوقف کردن سئو سایت
• بهره گیری بهینه از انواع تگ توضیحات متا (Meta Descriptions)


سئوی خارجی (Off-page Seo)
برای درک مفهوم سئوی خارجی (Off-page Seo) می توان بدین صورت به شرح موضوع پرداخت که سئو خارجی تمامی فالیت هایی که خارج از سایت شما انجام می گسرد تا رتبه های بهتری را داشته باشید همگی زیر مجموعه این نوع سئو خواهد بود. فعالیت گسترده در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، انوع بلاگ ها و ... . در ضمن یکی از اصلی ترین و مهمترین شاخه های سئو خارجی استفاده از بک لینک هایی است که از سایت های دیگر گرفته خواهد شد.


مفهوم و کاربرد Title Tag ،Meta Descriptions ،Meta Tag

Meta Tag: متا تگ در واقع نوعی سرگروه به حساب می آید و تگ تایتل و تگ دیسکریپشن زیر مجموعه های متا تگ می باشند. متا تگ عملی ست که در بخش کدنویسی سایت شما انجام می شود، یعنی ابتدا به ساکن تگ ها یا کد مربوطه نوشته می شود و در انتها این تگ های نوشته شده بایستی توسط سئوکاران انجام گیرد.
Title Tag
: مهم ترین متا تگی که باید در صفحه اجرا بشود و به نوعی شناسنامه ی سئو سایت محسوب می گردد. سئو کاران با نوشتن تگ تایتل به گوگل میفهمانند که چه محتوایی در سایت شما کار شده است و به شناساندن صفحه ی مربوطه به گوگل کمک می کند. این عمل توسط سئو کار یکی از حائز اهمیت ترین اعمالی ست که بایستی انجام گیرد.
Meta Descriptions
: توضیحاتی که در قالب یک تعداد کاراکتر مشخص در توضیح محتوای کار شده در صفحه یا به زبانی دیگر در تشریح هر چه بهتری تگ تایتلِ صفحه نوشته می شود. این تگ دسکریپشن می تواند به صورت جمله و گاراگراف باشد یا اینکه در قالب چند کلمه کلیدی عنوان شود.

حال به صورت کلی اینگونه بیان می کنیم که بحث متا تگ این است که این متا تگ شناسنامه ی سئو سایت است. یعنی هویت سایت شما از طریق متا تگ شناخته می شود. بدون پیاده سازی بحث متا تگ، ایجاد کردن یک سایت عملی بی اثر می باشد! مگر اینکه آدرس (دامین یا دامنه) سایت شما برند باشد و یا اینکه به صورت زبانی به تبلیغ و بازاریابی سایت تان مبادرت ورزید. ولیکن با کار کردن روی متا تگ ها شناسنامه و کارت ملی سایت تان را به گوگل ارائه می کنید تا سایت تان به خوبی شناخته شود. حال می توان گفت که تگ تایتل، حکم نام و نام خانوادگی سایت شما را خواهد داشت. متا نیز یکسری اطلاعات جانبی تر مانند نام پدر، نام مادر، سال تولد و محل تولد می باشد.
پس تهیه شناسنامه (یعنی محل قرار گرفتن نام، نام خانوادگی، نام پدر، نام مادر، سال تولد، محل تولد، و ...) بر عهده ی برنامه نویسان و کد نویسان سایت می باشد، و پر کردن این اطلاعات وظیفه ی اصلی سئو کاران خواهد بود. توجه داشته باشید بهره گیری درست به به جا از متا تگ، تگ تایتل، و متا دیسکریپشن می تواند سایت شما را از فرش به عرش برساند.

کیفیت ترافیک، کمیت و حجم ترافیک، نتایج طبیعی یا ارگانیک گوگل

کیفیت ترافیک
کیفیت ترافیک به بیان ساده شناخت و هدایت گروه هدف است. با توجه به موضوع و جنس کارهایی که در سایت شما انجام می شود می بایست بتوان مخاطبان و کاربرانی را به سایت وارد کرد که از خدمات ارائه شده ی شما بهره گیری کنند. به عنوان مثال اگر شما قصد دارید تا کیک آنلاین به فروش برسانید می بایست به خوبی گروه هدف خود را بشناسید و سئو سایت تان را به نحوی انجام دهید تا افرادی وارد سایت تان شوند که قصد خرید کیک برای مناسبت های مختلف شان را دارند. این کیفیت ترافیک سبب بالا رفتن درآمد شما از سایت تان خواهد شد.

کمیت و حجم ترافیک
بخشی از ورودی های سایت ممکن است به درآمد شما منتج نشود ولیکن همین ورود کاربران مختلف با IP های متفاوت می تواند سبب معتبر شناخته شدن سایت شما توسط گوگل شود و رتبه های بالایی گوگل را برای تان به ارمغان بیاورد.
نتایج طبیعی یا ارگانیک گوگل

در نتایج گوگل و بقیه موتورهای جستجو غیر از نتایج عادی، تبلیغات متنی به روشهای مختلف ارائه می ‌شود، هدف سئو افزایش بازدید سایت از راه نتایج عادی گوگل است و نه از راه تبلیغات در میان نتایج.


سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا مبحث سئو زیرشاخه های آن را به زبانی ساده و کاملا کاربدی خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. با تیم طراحی سایت نورووب همراه باشید تا هر آنچه در رابطه با سئو لازم است بدانید را دریابید.

نمونه تحلیل طراحی سایت و سئو

آخرین مقالات طراحی سایت در اصفهان

سلام، لطفا
برای
طراحی
 • طراحی
 • سئو
 • ایجاد برندینگ
سایت
فروشگاهی
 • فروشگاهی
 • شرکتی
 • شخصی
 • صنعتی
 • گردشگری
 • املاک
 • آموزشی
 • سایر
با بودجه حدودی
۱ تا ۵ میلیون تومان
 • ۱ تا ۵ میلیون تومان
 • ۵ تا ۱۵ میلیون تومان
 • ۱۵ میلیون تومان و بیشتر
به اینجانب
نام و نام خانوادگی من
 • ثبت
 • به عنوان مثال: علی رحیمی یا مریم عسگری
از طریق
شماره همراه من
 • ثبت
 • به عنوان مثال: ۰۹۱۳۲۲۵۹۵۰۰
مشاوره رایگان بدهید.
درخواست مشاوره
طراحی سایت و اپلیکیشن و پیج اینستاگرام نورووب
۰۹۱۳۱۰۸۰۱۷۹
ارسال
طراحی سایت و اپلیکیشن و پیج اینستاگرام نورووب
دفتر مرکزی:
تهران | خیابان دیباجی جنوبی
پلاک ۷۸ - طبقه ۴
۰۲۱۴۱۲۵۶۴۲۵
۰۹۱۲۸۱۸۹۵۲۷
دفتر اصفهان:
خیابان مشتاق دوم
خ مهر | کوچه۲ | پلاک۶
۰۳۱۹۵۰۲۹۵۸۵
۰۹۱۳۱۰۸۰۱۷۹
تماس با نورو وب