۰۸:۰۰ الی ۲۲:۳۰ (به صورت یکسره)
اصفهان - خیابان هشت بهشت شرقی - خیابان حمزه اصفهانی شمالی - ساختمان ۸۸
نورو وب -> -> دامنه سایت - آدرس های توصیفی | شرکت طراحی سایت نورو وب

آدرس های توصیفی

نحوه انتخاب دامنه اولین مرحله طراحی وب، انتخاب نام برای سایت یا اصطلاحا انتخاب دامنه است. برگزیدن یک اسم زیبا می تواند در به خاطر سپردن نام وب سایت شما در ذهن مشتریان تاثیر بسزایی داشته باشد هرچند که انتخاب اسم یک مقدار سخت شده است.این موضوع به خاطر این است که تقریبا تمامی اسم هایی که شما به ذهن تان می رسد ساخته شده و یا رزرو شده اند! کافی است در گوگل به جست و جوی سایت هایی بپردازد که برای خریدن دامنه قیمت های مناسبی را پیش روی شما قرار می دهند. بعضی از شرکت ها از قبل دامنه را خریداری کرده و شما با پرداخت هزینه ای که آنها تعیین می کنند دامنه را به مدت مشخص اجاره می کنید. نحوه انتخاب دامنه آشنایی با نیک ایرنیک، مرکز ثبت دامنه‌های مرتبه‌اول کشوری است. برای خرید دامنه ابتدا باید در سایت نیک ثبت نام نمایید و سپس شناسه خود را دریافت نمایید و در ادامه یا از همان سایت دامنه را خریداری کرده یا به سایت های دیگری که با پیشنهادات خود نظر شما را جلب می نمایند بسنده کرده و از طریق شناسه ایرنیک دامنه خود را ثبت می نمایید.

انواع پسوند ها

پسوند com پرمخاطب ترین پسوند در اینترنت است که برای حوزه فعالیت تجاری استفاده می شود. پسوند ir هم نشانه سایت های کشورمان ایران است. برای حوزه آموزشی نیز از net استفاده می شود. پسوند های متنوع دیگری نیز وجود دارد اما اگر شما روی نگاهتان آینده هست بهتره است com را انتخاب کنید.طریقه انتخاب اسم برای گرفتن سر نخ جهت انتخاب اسم سایت می توانید از سایت هایی مانند lean domain search کمک بگیرید. این سایت پیشنهاد های خوب و با تنوع بالا جهت انتخاب اسم های قابل واگذاری به شما می دهد. و یا با سایت who is از وجود گستره دامنه های اسم انتخابیتان مطلع شوید. قیمت دامنه ها در سایت های مختلف ایرانی که دامنه می فروشند متفاوت است و این تفاوت بابت خدماتی است که آن سایت بابت دامنه و هاست خود به شما می دهد.بهتر است اسمی انتخاب نمایید که متناسب با کسب و کارتان باشد. در اینصورت کاربران با دیدن نام دامنه متوجه تجارت شما خواهند شد. نام نباید خیلی طولانی باشد و ترجیحا شامل عدد هم نباشد. امروزه اکثر دامنه های ایرانی شامل حروف فینگلیش هم می شوند اگه میخواهید سایتتان جهانی شود بهتر است انگلیسی باشد. مثلا اگه شما در حوزه املاک فعالیت دارید بهتر است به اسامی مشاوره، وام مسکن، نرخ بهره، اجاره نامه و … فکر کنید.

بخاطر داشته باشید مشتریان در اینترنت کلمات کلیدی را جست و جو می کنند که اگر دامنه سایت شما نیز متناسب با آن کلمات باشد براحتی در ذهن می ماند. اما به این نکته توجه کنید که اسم سایت شما نباید همانند یا کپی سایت دیگری باشد . حق کپی رایت را محفوظ نگه دارید. نحوه انتخاب دامنه در کل نام سایت باید مرتبط با شغل شما بوده- از میان کلمات کلیدی استفاده شود-آسان نوشته شود - تقلید ار سایت معتبر دیگه نباشد -شامل اعداد و حروف اضافه نباشد - دامنه تجاری com با ir باشد.

راهنمایی هایی در مورد نحوه انتخاب دامنه۱ – انتخاب دامنه از میان ۵ کلمه کلیدی هنگامی که شما برای اولین بار شروع به جستجو برای نام دامنه می کنید، ۵ واژه یا عبارت می تواند به شما در توصیف بهترین نام دامنه کمک کند. هنگامی که شما این لیست از واژها را آماده کردید آنگاه با جفت یا اضافه کردن پیشوند یا پسوند نام دامنه ایده ال خود را ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر شما در حال راه اندازی نام دامنه مرتبط با وام مسکن باشید شما ممکن است از کلماتی مانند امور مالی، سهام، نرخ بهره، پرداخت خانه استفاده کرده تا بعد از کمی جستجو و فکر کردن نام دامنه مناسب را برای خود انتخاب کنید. ۲ – منحصر به فرد بودن دامنه داشتن یک وب سایت که با یک وب سایت محبوب و پر بازدید کننده شخص دیگری اشتباه گرفته شود یک فاجعه به حساب می آید. بنابراین هیچ وقت دامنه را انتخاب نکنید که با دامنه کسی دیگر مشابه باشد. نحوه انتخاب دامنه ۳ – فقط دامنه های دات کام موجود را انتخاب کنید. اگر شما در مورد ساخت یک وب سایت موفق و طولانی مدت جدی هستید باید نگران نام تجاری، نام و نام خانوادگی و شناخت در ترافیک باشید. همیشه هدایت ترافیک به دات نت و دات اورگ خوب می باشد. داشتن دامنه با پسوند دات کام با وجود تکنولوژی های موجود در این زمان حیاتی می باشد. ۴ – نوشتن و تایپ کردن نام دامنه آسان باشد اگر یک نام دامنه نیاز به توجه زیادی برای نوشتن آن بدلیل املایی یا طولانی و سخت بودن نام آن داشته باشد شما احتمالا بخش زیادی از ارزش نام تجاری خود یا بازاریابی را از دست می دهید. سعی کنید در نام دامنه از حروفی زیر حتی الامکان اجتناب کنید. ۵- حروفی مثل P , Z , X , C – آسان به خاطر سپردن نام دامنه همیشه نام دامنه را انتخاب کنید که سر زبان بماند و در ذهن به خاطر سپرده شود. هنگامی که شما وب سایتی با ترافیک بالا داشته باشید هیچ وقت نمی خواهید که نام دامنه وب سایت شما قابل حفظ کردن نباشد و یک بازدید کننده نتواند نام وب سایت شما را به شخص دیگری معرفی کند.

نحوه انتخاب دامنه ۶ – نحوه انتخاب دامنه کوتاه نام دامنه کوتاه برای حفظ کردن و تایپ کردن بسیار آسان می باشد. برای وب سایت های تجاری و رسانه های آنلاین بسیار مهم می باشد که نام دامنه کوتاه باشد تا مردم براحتی آن را حفظ کنند و بتواند به وب سایت دسترسی سریع داشته باشند. ۷– ایجاد و تحقق انتظارات دیگران هنگامی که شخصی برای اولین بار نام دامنه شما را می شنود باید نام دامنه طوری باشد که آن شخص قادر باشد فورا و با دقت محتوای وب سایت شما را حدس بزند.۸ – اجتناب پذیری نقض حقوق مولف در اغلب موارد ممکن است این اشتباه سهوا انجام گیرد و می تواند سبب از بین رفتن یک نام دامنه عالی و یا یک شرکت بزرگ شود و باید همیشه مطمئن شوید که نام سایت شما حقوق کپی رایت یک شرکت دیگر را نقض نکند. شما قبل از خرید در جستجو در وب سایت زیر از حقوق کپی رایت آن آگاه شوید. نحوه انتخاب دامنهwww.copyright.gov – مجموعه خود را جدا از نام تجاری دیگری بگذارید. استفاده از نام دامنه منحصر بفرد یک راه بسیار خوبی برای ایجاد ارزش اضافه به نام دامنه شما می باشد. همیشه بدانید که یک نام تجاری چیزی بیش تر از فقط ترکیبی از کلمات می باشد .۱۰ – از خط تیره و اعداد در نام دامنه استفاده نکنید. استفاده از خط تیره و اعداد نام دامنه شما را به صورت شفاهی دشوار می کند و به خاطر سپردن و تایپ آن را سخت می کند. بنابراین پیشنهاد می کنم سعی کنید از خط تیره و اعداد در نام دامنه استفاده نکنید استفاده از آنها می تواند برای بازدید کنندگان گیج کننده باشد.۱۱– استفاده از ابزار انتخاب دامنه استفاده از وب سایت هایی مانند whois فوق العاده آسان برای تعیین در دسترس بودن نام یک دامنه می باشد. فقط به خاطر داشته باشید شما مجبور نیستید از طریق این وب سایت خرید انجام دهید فقط برای در دسترس بودن نام دامنه و انتخاب نام دامنه مناسب از این وب سایت ها استفاده کنید.

ورود


ورود
ویرایش شماره

ارسال کد
ورود از طریق ایمیلورود
ویرایش ایمیل

ارسال کد
ورود از طریق شماره تلفن همراه
تمامی حقوق این سایت متعلق به نورووب