۰۸:۰۰ الی ۲۲:۳۰ (به صورت یکسره)
اصفهان - خیابان هشت بهشت شرقی - خیابان حمزه اصفهانی شمالی - ساختمان ۸۸
نورو وب -> -> ترفند های جالب موتور جستجوی گوگل | شرکت طراحی سایت گوگل

ترفندهای گوگلی برای حرفه‌ای‌ها

۱. جستجو در مطالب یک وب‌سایت خاص در گوگل جستجو در میان وب‌سایت‌های مختلف، اولین ویژگی هر موتور جستجویی به شمار می‌آید اما باید بدانید که با استفاده از جستجوی گوگل می‌توانید تنها در محتویات یک پایگاه داده یا وب‌سایت‌ خاص به دنبال موضوع مورد نظر خود باشید. برای این کار می‌توانید از دستور (site:) استفاده کنید. این ویژگی مخصوصاً زمانی که می‌خواهید در مورد یک موضوع ویژه تحقیق کنید به کار می‌آید. در این مواقع وب‌سایت‌های معتبری برای موضوعی که می‌خواهید در مورد آن به جستجو بپردازید وجود دارد. مثلا اگر بخواهید در مورد منابع طبیعی ویتامین D در سایت ستاره بدانید، می‌توانید با وارد کردن عبارت vitamin D site:setare.com در گوگل آن را بدست آورید. ۲. پیدا کردن وب‌سایت‌های مشابه چه می‌شد اگر می‌توانستیم پس از پیدا کردن یک آدرس اینترنتی خوب، وب‌سایت‌های دیگری که بیشترین شباهت را با آن دارند هم پیدا کنیم؟ این درست همان جایی است که سرویس یافتن وب‌سایت‌های مشابه گوگل به کار می‌آید. خیلی ساده فرمان related:)) را وارد کرده و پس از آن آدرس وب‌سایت مور نظر خود را وارد کنید تا موتور جستجوی گوگل و الگوریتم‌های بی‌نظیر آن، بهترین و نزدیک‌ترین گزینه‌ها را پیش روی شما قرار دهند.

۳. پیدا کردن معنی و تلفظ کلمات در جستجوی گوگل اگر معنی یک کلمه را بدانید که دیگر نیازی به جستجوی آن در دیکشنری‌های آنلاین نخواهید داشت. برای این کار اکثرا ما یا رهسپار دیکشنری‌های آنلاین همچون MW و Oxford می‌شویم یا آنکه خیلی ساده با جستجوی کلمه مورد نظر در سرچ باکس، معنی تقریبی آن را به دست می‌آوریم اما یک راه ساده‌تر و مطمئن‌تر برای این کار استفاده از فرمان define:)) خواهد بود. ۴. تبدیل واحدها در گوگل سرویس تبدیل واحد گوگل نیز در نوع خود جالب و سریع است که در هنگام جستجو در میان صفحات مختلف وب‌سایت‌هایی با سیستم‌های اندازه‌گیری غیر متریک مانند نمونه‌های آمریکایی و انگلیسی به کار می‌آید. برای این کار خیلی ساده می‌توانید عدد مورد نظر خود سپس واحد آن را یا به صورت کامل (برای مثال سانتی‌متر) یا به صورت مخفف آن یعنی cm وارد کرده، بعد با پسوند in و پس از آن واحد اندازه‌گیری که می‌خواهید عدد خود را به آن تبدیل کنید، وارد کنید

۵. گوگل به جای ماشین حساب این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا محاسبات جالب‌تری را انجام دهید. مثلاً اگر خودرویی داشته باشید که بتواند ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برود، چقدر طول می‌کشد که با آن به ماه برسید و مواردی مانند آن.۶. وضعیت آب و هوابرای استفاده از این سرویس لازم نیست از هیچ فرمانی استفاده کنید. خیلی ساده نام شهر مورد نظر خود را وارد کرده و پس از آن عبارت forecast را وارد کنید تا گوگل در یک چشم بر هم زدن، پیش‌بینی وضع هوای احتمالی را برایتان به ارمغان بیاورد، علاوه بر دمای شهر مورد نظر، مواردی همچون وضعیت هوای شهر در هفته آینده، وضعیت بارندگی و... در همان لحظه پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

۷. ساعت دقیق طوع و غروب خورشیدعبارتSunrise in را برای ساعت طلوع خورشید و Sunset in را برای زمان دقیق غروب آن وارد کنید. نکته مهم اینکه پس از این عبارت‌ها باید نام شهر مورد نظر خود را وارد کنید تا گوگل زمان دقیق آن را برای شما به نمایش در آورد.۸. تبدیل به زبان‌های مختلف این مورد در نوع خود فوق‌العاده است زیرا به شما این امکان را می‌دهد تا کلمات و عبارات کوتاه را بین اکثر زبان‌های زنده دنیا، بدون آنکه به نصب نرم افزار خاصی نیاز داشته باشید، ترجمه کرده، شنیده و ارسال کنید. پس اگر شما هم می‌خواهید با یک دوست چینی ارتباط برقرار کنید؛ عبارت Persian to Chinese را وارد موتور جستجوی گوگل کنید و بعد هر کلمه یا جمله فارسی را که می‌خواهید برگردان کنید، در محل مخصوص آن وارد کنید. امکان استفاده لحظه‌ای از سرویس گوگل ترنسلیت نیز در جا در اختیار شما خواهد بود.

۹. غذاهای مختلف را با هم مقایسه کنیدخیلی ساده نام غذاهای مورد نظرتان را به انگلیسی تایپ کرده و با قرار دادن عبارت vs در میان آن‌ها، جدول ارزش غذایی آن‌ها را با هم مقایسه کنید. با این کار می‌توانید اطلاعاتی مانند کالری، میزان چربی و سدیم موجود در هر ۱۰۰ گرم غذا را با هم مقایسه کنید.۱۰. پیدا کردن منبع تصویرحتما برای شما پیش آمده که تصویری در اختیار دارید که می‌خواهید بیشتر در مورد آن بدانید، اما از سوی دیگر اسم دقیق آن را ندانسته و نمی‌توانید به سادگی آن را پیدا کنید. حالا با سیستم جستجوی تصاویر معکوس گوگل، خواهید دانست بدون دردسر منبع یا منابع احتمالی تصویر خود را پیدا کرده و اطلاعاتی که در مورد آن می‌خواستید را بدست آورید. در زیر یک عکس مربوط یه بلندترین چرخ و فلک دنیا معروف به چشم لندن را اضاف کردیم که نتیجه زیر حاصل شد.

ورود


ورود
ویرایش شماره

ارسال کد
ورود از طریق ایمیلورود
ویرایش ایمیل

ارسال کد
ورود از طریق شماره تلفن همراه
تمامی حقوق این سایت متعلق به نورووب